کاهش قیمت سیمان در بازار / در تولید سیمان مشکلی نداریم

news cement

هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است تا ضمن فروش سیمان اخبار روز سیمان را نیز در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد.

با پیگیری هلدینگ آسیا مواد شاهرود  خبرها حاکی از آن است مدیر کل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به 4.5 میلیون تن سیمان در مرداد ماه امسال تأکید کرد که از لحاظ تولید سیمان هیچگونه مشکلی نداریم و قیمت سیمان در بازار کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، سیف اله امیری در نشست آغاز اجرای برنامه های کوتاه مدت مرتبط با تنظیم بازار، صادرات، رفع موانع و پشتیبانی از تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و پشتیبانی از تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با بیان این مطالب، گفت: 10 گروه منطقه ای در حوزه سیمان تشکیل شده و جلسات مختلفی با مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و سامانه افق داشته ایم.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه 10 هزار و 500 مصرف کننده سیمان برای خرید این محصول در بورس کالا ثبت نام کرده اند، یادآوری کرد: این رقم پیش از این 5000 مصرف کننده بوده است و اگر کارگزاری های بورس کالا در این حوزه فعال تر عمل کنند این رقم نیز بالاتر خواهد رفت.

ثبت نام 62 واحد تولیدی سیمان در سامانه بورس کالا

وی افزود: همچنین 62 واحد سیمانی در سامانه بورس کالا ثبت نم کرده اند، 52 واحد سیمانی نیز در حال عرضه در بورس هستند اما 9 واحد سیمانی هنوز در بورس کالا وارد نشده اند که تا هفته آینده تکلیف آن ها نیز مشخص خواهد شد.(لازم به ذکر است که معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت هفته گذشته، ابلاغ کرد که واحدهای تولیدکننده سیمان که تاکنون موفق به اخذ کد بورسی نشده اند، طرف مدت یک هفته فرصت دارند در بورس کالا ثبت نام و نسبت به عرضه محصولات خود در بورس کالا اقدام کنند).

امیری با بیان اینکه یک میلیون و 600 هزار سهم در بورس کالا عرضه شده است، گفت: با توجه به اعمال سیاست های جدید، قیمت ها در بازار سیمان کاهش یافته است و تعداد تأمین کنندگان در سامانه افق 160 واحد است که واحدهای خرده فروشی نیز باید به این سامانه وارد شوند.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت همچنین تأکید کرد: معرفی فروشگاه های اینترنتی جهت خریدهای خرد سیمان باعث رقابت و کاهش قیمت خواهد شد؛ لذا ضروری است که فروشگاه های اینترنتی جهت خریدهای خرد سیمان نیز معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید