مذاکره برای افزایش قیمت سیمان در بورس کالا

دسته بندی : اخبار روز | هلدینگ آسیا مواد شاهرود | فروش سیمان
Cement News

هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است تا ضمن فروش سیمان اخبار روز سیمان را نیز در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد.

با پیگیری هلدینگ آسیا مواد شاهرود  خبرها حاکی از آن است با سرد شدن هوا و چالش قطعی گاز، انجمن کارفرمایان صنعت سیمان قیمت های جدید پایه سیمان را در قالب جدول جدید اعلام کرده و اجرایی شدن آن را هفته آتی اعلام کرده است. این در حال است که انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تنها قیمت پایه سیمان را می تواند در قالب پیشنهاد اعلام کند و پذیرش این پیشنهاد به عهده بورس کالاست.

به گزارش سیمان خبر، محمدرضا احسانفر، مدیرعامل شرکت صنایع سیمان زابل در گفت و گو با صدای بورس اظهار کرد: بر اساس تصمیم انجمن کارفرمایان صنعت سیمان قیمت پایه هر تن سیمان فله از 345 هزار تومان به 396 هزار و 500 تومان افزایش یافته است.

وی افزود: بر این اساس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان، قیمت پایه هر تن سیمان فله را 51 هزار و 700 تومان برابر با 15 درصد در بورس کالا افزایش داده است.

مدیرعامل شرکت صنایع سیمان زابل در ارتباط با وضعیت انرژی صنعت سیمان گفت: گاز تمامی سیمانی ها به جز چند کارخانه انگشت شمار قطع است و با سوخت جایگزین مازوت محصولات خود را تولید می کنند.

قیمت این سوخت نیز در نسبتی از قیمت گاز تعیین می شود.

قیمت گاز از ابتدای مهرماه از 252 تومان به 508 تومان افزایش یافته است. علاوه بر آن هزینه حمل، مواد نسوز، مواد اولیه و استخراج نیز از ابتدای 1400 افزایش چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به تأثیر دلار بر صنعت سیمان گفت: قیمت قطعات یدکی تجهیزات سیمانی با افزایش قیمت دلار، گران شده است از طرفی هر کیلوگرم مواد اولیه پتروشیمیایی تولید پاکت از 37 هزار تومان به 41 هزار تومان افزایش یافته است.

احسانفر افزود: دولت با دست خود در حال نابود کردن صنعت سیمان است. باید برای مدیریت صنعت سیمان فکری اندیشیده شود. با توجه به گران شدن نهاده های تولید سیمان، افزایش قیمت سیمان باید انجام می شد.

عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان نیز در ارتباط با ماهیت جدول اعلام شده، گفت: قیمت های اعلام شده بر اساس محاسبات افزایش قیمت سوخت، برق و مواد اولیه است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا انجمن سیمان صلاحیت قیمت گذاری دارد، گفت: انجمن به عنوان تشکل، قیمت پایه سیمان را با هماهنگی بورس کالا اعلام می کند.

جدول اعلام شده به عنوان پیشنهاد انجمن سیمان به بورس کالا مطرح شده است و در ارتباط با آن در حال مذاکره با بورس کالا هستیم.

برچسب ها : اخبار,اخبار سیمان,بورس سیمان,خبر روز سیمان,خبر سیمان,سیمان چه خبر؟,سیمان خبر,سیمان و بورس,عرضه سیمان

……………… محصولات ما ………………

………………….. مقالات …………………..

در مورد سیمان چه می دانید؟

سیمان چیست؟      هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است که با مقالاتی ضمن فروش سیمان اطلاعاتی در رابطه با سیمان و مسائل مرتبط با…
نوشته قبلی
سوخت و چالشی سه گانه برای سیمانی ها
نوشتهٔ بعدی
روند تولید و قیمت سیمان با سوخت جایگزین تغییری نکرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست