اگر بخواهیم در مورد سیمان بدانیم چه کتابهایی باید بخوانیم؟

دسته بندی : مقالات | هلدینگ آسیا مواد شاهرود | فروش سیمان

 

تاريخ توليد سيمان در ايران:

       هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است تا ضمن فروش سیمان اطلاعاتی نیز در خصوص سیمان و مطالب مرتبط با آن در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد. اينكه از چه تاريخي مصرف سيمان در ايران باب شده است چندان مشخص نيست ولي آنچه كه مسلم است ورود سيمان به ايران توسط بيگانگان بوده است كه از آن براي ساختن بناهايي نظير كليساها و سفارتخانه‌ها و تاسيسات بندري استفاده شده است.
با شروع قرن 14 هجري شمسي سرعت گسترش كارهاي زيربنايي، همزمان با تحولات صنعتي جهاني آنچنان گسترده است كه كيفيت و كميت محصولات سنتي ساختماني جواب‌گوي نيازها نبوده است و خصوصاً با شروع احداث راه‌آهن سراسري ضرورت استفاده از سيمان جهت ساختمان پل‌ها و تونل‌ها و ايستگاه‌ها كاملاً محسوس‌تر گشت. هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان در این خصوص مینویسد از آنجايي كه سیمان كالايي ارزان قيمت و سنگين وزن است و مصرف آن وقتي مقرون به صرفه است كه محل توليد و مصرف، حتي‌الامكان نزديك به يكديگر باشند، لذا پس از مدتي كه سیمان وارد مي‌شد تصميم بر اين شد كه با توجه به وفور مواد اوليه سیمان در ايران، از محل عوايد حاصل از قند و شكر اقدام به تاسيس يك كارخانه 100تني (روزانه)  بشود. در سال 1310 اين تصميم شروع به عمل شده و مطالعات اوليه زمين‌شناسي منجر به انتخاب محلي واقع در 7 كيلومتري جنوب تهران آن زمان و در كنار كوه بي‌بي‌شهربانو گرديد. شرکت آسیا مواد شاهرود در این خصوص مینویسد كار احداث اين واحد با سرمايه 8 ميليون ريالي در بهمن‌ماه 1312 به پايان رسيده و بلافاصله بهره‌برداري از آن آغاز گرديد. (تقريباً 50 سال پس از ژاپن، 60 سال پس از آمريكا، 70 سال پس از آلمان و 100 سال بعد از انگليس).
هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان در این خصوص مینویسد با گذشت زمان و فزوني تقاضا براي اين محصول، نياز به كارخانه‌هاي ديگر معلوم و آشكار شد. لذا در تاريخ 1314 كارخانه ديگري با ظرفيت روزانه 200 تن خريداري و در سال 1315 در جوار كارخانه قبلي عمليات ساختماني آن شروع و در سال 1316 بهره‌برداري از واحد دوم آغاز شد. شايد لزومي به گفتن ندارد كه ركن اصلي هر بنايي سیمان و خواص معجزه‌آساي آن مي‌باشد و هيچ سازه و بنايي بدون وجود سیمان قابل تصور هم نيست.

      برای اطلاعات بیشتر و خوندن کتابهای زیاد در مورد سیمان ب لینک های در دسترس زیر مراجعه بفرمایید . . .

ليست-كتب-تخصصي-سيمان1

ليست-كتب-تخصصي-سيمان2

برچسب ها : آگاهی سیمان,اطلاعات در مورد سیمان,انواع سیمان,سیمان,سیمان خاکستری,سیمان سفید,کتاب,مطالعه سیمان

……………… محصولات ما ………………

………………….. مقالات …………………..

در مورد سیمان چه می دانید؟

سیمان چیست؟      هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است که با مقالاتی ضمن فروش سیمان اطلاعاتی در رابطه با سیمان و مسائل مرتبط با…
نوشته قبلی
هر آنچه در رابطه با سیمان باید بدانید.
نوشتهٔ بعدی
بررسی عوامل تأثیرگذار در ناکارآمدی در صنعت سیمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست