کارخانه سیمان شاهرود

 

هلدبنگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است تا ضمن فروش سیمان اطلاعاتی نیز در خصوص سیمان و مطالب مرتبط با آن در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد.

هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان در این خصوص مینویسد در کارخانه سیمان شاهرود در سال 1400 تا 20 شهریور حدود 678/000 تن فروش سیمان انجام شده است.که این مقدار در 30 شهریور به 727/000 تن رسیده است. کارخانه سیمان شاهرود موفق به صادرات سیمان به میزان 118/000 تن شده است. اگر به صورت درصدی بخواهیم در نظر بگیریم 83% سهم فروش داخلی و 17% به صادرات سیمان اختصاص داده شده است.

فروش بدین شرح صورت گرفته است: سمنان 42% و تهران 31% و گلستان 19% و سایرین 8%.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور  رضا جمارانیان گفت: تولید فعلی سیمان و کلینکر در کشور بیش از میزان نیاز داخل است و باید به صادرات توجه ویژه داشت، در این زمینه در آینده نزدیک از ظرفیت تالار صادراتی بورس کالا استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: با توجه به تولید 55.4 میلیون تنی سیمان در سال 97، 60.4 میلیون تنی در سال 98 و 68.3 میلیون تنی در سال گذشته، شاهد رشد همه ساله تولید در این صنعت هستیم. در سال 1400 پیش بینی می شود بیش از 70 میلیون تن سیمان تولید شود.

پارسال 63.7 میلیون تن از سیمان تولیدی در داخل کشور به فروش رفت و بقیه 4.6 میلیون تن دیگر صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر قطعی همزمان برق و گاز را در سه ماهه پایانی پارسال شاهد نبودیم، به طور قطع میزان تولید به بیش از 70 میلیون تن می رسید.

جمارانیان ادامه داد: ظرفیت عملی این صنعت سالیانه 75 میلیون تن است و با روند در پیش گرفته شده فاصله تولید با ظرفیت عملی هر روز در حال کاهش است.

وی ابراز امیدواری کرد بقیه ظرفیت هفت تا هشت میلیون تنی تا ظرفیت عملی صنعت سیمان فعال سازی شود و با راه افتادن فروش و به ویژه صادرات، شاهد تاثیر به سزایی در سوددهی شرکت های سیمانی باشیم.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور بیان داشت: برنامه امسال صنعت سیمان دستیابی به رکورد تولید بیش از 70 میلیون تن است، به شرطی که با قطعی برق و گاز مواجه نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید