فعالیت سیمانی ها و فولادی ها تا اطلاع ثانوی مطابق توافقات قبلی

دسته بندی : اخبار روز | هلدینگ آسیا مواد شاهرود | فروش سیمان
برق سیمان

هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است تا ضمن فروش سیمان اخبار روز سیمان را نیز در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد.

خلاصه خبر


          جدیدترین اطلاعیه شرکت توانیر بیانگر این است که اعتراض ها، درخواست ها و پیشنهادهای انجمن های فولادی، کارخانه های تولیدکننده سیمان و حتی پیگیری ها، جلسات و درخواست های وزارت صنعت، معدن و تجارت مؤثر واقع نشده و با توجه به استمرار گرمای هوا، فعالیت صنایع مذکور تا اطلاع ثانوی مطابق توافقات قبلی ادامه خواهد داشت.

این در حالیست که هفته گذشته، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تأکید بر کاهش تولید و افزایش قیمت ها در پی قطعی برق صنایع ، از پیگیری وزارت صمت و وعده وزارت نیرو برای تأمین برق صنایع از روز پنج شنبه(هفتم مرداد) خبر داده بود.

مشروح خبر


          با پیگیری هلدینگ آسیا مواد شاهرود گزارش می شود در حالی که انجمن های فولادی(انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و انجمن نوردکاران فولادی) هر یک ضمن ارائه پیشنهادات خود در جهت کاهش آسیب های ناشی از قطعی برق واحدها، خواستار تأمین برق برای ادامه فعالیت های خود برای جلوگیری از کاهش تولید شدند.

علاوه بر این فولادسازان بزرگ کشور همچون فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، گل گهر و . . . هرکدام ضمن اعلام کاهش تولید فولاد، نسبت به وارد شدن آسیب های بسیار همچون کاهش صادرات، تأمین مالی مورد نیاز، مشکلات در حوزه اشتغال و . . . هشدار دادند.

        همچنین در پی کاهش عرضه سیمان در بازار و افزایش شدید قیمت آن مسئولان وزارت صمت نیز خواستار تأمین برق صنایع فولادی و سیمانی شدند. بر این اساس در نهایت نیز روز یکشنبه هم معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای پیگیری های این وزارتخانه برای ادامه روند تولید و حل مشکل برق واحدهای سیمانی از طریق وزارت نیرو، از کارخانه سیمان شهر ری تهران بازدید کرد که طی آن بر ضرورت تأمین مستمر برق برای واحدهای تولید سیمان و فولاد تأکید کرد و تأمین برق پایدار و مستمر را لازمه تداوم تولید این واحدها دانست.

پس از تمامی درخواست ها، هشدارها، ارائه پیشنهادات و پیگیری های وزارت صمت، آخرین اطلاعیه شرکت توانیر بیانگر این است که:

«به اطلاع می رساند کارگروه موضوع تبصره(1) ماده(3) مصوبه مورخ 1400/04/16 هیأت وزیران در مورخ 1400/05/02 در وزارت نیرو تشکیل و مقرر گردیده است که با توجه به استمرار گرمای هوا، فعالیت واحدهای سیمانی و فولادی تا اطلاع ثانوی مطابق توافقات قبلی ادامه داشته باشد. هرگونه بهبود وضعیت تولید نیروگاه و امکان ایجاد تغییر در مصرف این واحدها اطلاع رسانی خواهد گردید».

این در حالیست که هفته گذشته، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تأکید بر کاهش تولید و افزایش قیمت ها در پی قطعی برق صنایع، از پیگیری های وزارت صمت و وعده وزارت نیرو برای تأمین برق صنایع از روز پنج شنبه(هفتم مردادماه) خبر داده بود.

علاوه بر این مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق نیز اعلام کرده بود که با هماهنگی وزارتخانه های نیرو و صمت، کارخانجات سیمانی که از روز چهارنشبه هفته گذشته، سیمان خود را در بازار عرضه و باعث تعدیل و کاهش حباب قیمت شدند، در اولویت رفع محدودیت های برقی قرار گرفتند.

برچسب ها : اخبار,اخبار سیمان,برق و سیمان,خبر روز سیمان,خبر سیمان,سیمان چه خبر؟,سیمان خبر,قطعی برق

……………… محصولات ما ………………

………………….. مقالات …………………..

در مورد سیمان چه می دانید؟

سیمان چیست؟      هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است که با مقالاتی ضمن فروش سیمان اطلاعاتی در رابطه با سیمان و مسائل مرتبط با…
نوشته قبلی
تاکنون 1400 نفر از بورس کالا سیمان خریده اند
نوشتهٔ بعدی
از عرضه سیمان در بورس کالا پاسداری می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست