کاهش 50 درصدی پیش دریافت خرید سیمان

دسته بندی : اخبار روز | هلدینگ آسیا مواد شاهرود | فروش سیمان
pic cement

هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است تا ضمن فروش سیمان اخبار روز سیمان را نیز در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد.

با پیگیری هلدینگ آسیا مواد شاهرود  خبرها حاکی از آن است مدیر بازرسی شرکت بورس کالای ایران با ارسال نامه ای به کارگزاران، تغییر میزان پیش دریافت برای خرید محصول سیمان را ابلاغ کرد. بر این اساس میزان پیش دریافت از امروز شنبه 50 درصد تقلیل یافته است.

از ورود سیمان به بورس کالا به عنوان آن دست از اقداماتی یاد می شود که در مسیر توسعه اقتصاد کشور رخ داده است. تولیدکنندگان سیمان معتقدند که عرضه سیمان در بورس کالا نقطه ای برای پایان رانت دلالان در این صنعت و قیمت گذاری دستوری این کالای اساسی در بازار داخلی و بازارهای صادراتی در آینده خواهد بود و با توجه به اینکه همه خریداران و فروشندگان در شرایط برابر به رقابت می پردازند، با ورود هر کالایی به این بازار، رقابت در فضای واقعی صورت می پذیرد. تولیدکنندگان سیمان محصول خود را در بورس کالا عرضه و خریداران بدون واسطه از کارخانه خریداری می کنند.

با ورود سیمان به بورس کالا طی چند ماهه اخیر، قیمت گذاری سیمان در فرآیند عرضه و تقاضا در بورس کالا تعیین می شود و نحوه خرید سیمان در بورس کالا بر این اساس است که خریدار از طریق یک کارگزاری اقدام به دریافت کد بورس کالا می کند(این مرحله تنها یک بار انجام می شود و مشتری جهت دریافت کد کالایی بایستی از طریق کارگزاری اقدام کند) و سپس مبلغی را تحت عنوان پیش دریافت برای خرید محصول را به حساب کارگزار واریز کرده و درخواست خرید خود را به کارگزاری بورس کالا اعلام کند.

این میزان پیش دریافت محصول سیمان در بورس از ششم مردادماه سال جاری تاکنون 100 درصد تعیین شده بود اما از امروز(10 مهرماه 1400) این میزان به 50 درصد تقلیل یافته است.

در این رابطه، محمد نوروزپور – مدیر بازرسی و امور اعضا شرکت بورس کالای ایران – در نامه ای به مدیران عامل شرکت های کارگزاری، تغییر میزان پیش دریافت سیمان برای خرید سیمان، ابلاغ کرده است که امروز(شنبه 10 مهرماه) میزان پیش دریافت خرید محصول سیمان در شرکت بورس کالای ایران، تا اطلاع ثانوی 50 درصد خواهد بود.

pic cement

 

برچسب ها : اخبار,اخبار سیمان,بورس سیمان,خبر روز سیمان,خبر سیمان,سیمان چه خبر؟,سیمان خبر,سیمان و بورس,عرضه سیمان

……………… محصولات ما ………………

………………….. مقالات …………………..

در مورد سیمان چه می دانید؟

سیمان چیست؟      هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است که با مقالاتی ضمن فروش سیمان اطلاعاتی در رابطه با سیمان و مسائل مرتبط با…
نوشته قبلی
اصلاح و ساز و کار عرضه سیمان در بورس کالا پیگیری می شود.
نوشتهٔ بعدی
توزیع سیمان توسط بازرسان سازمان صمت رصد می شود / قید فوریت برای ثبت نام تمام عاملان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست