افزایش 2.5 برابری قیمت سیمان از کارخانه تا بازار

دسته بندی : اخبار روز | هلدینگ آسیا مواد شاهرود | فروش سیمان
گرانی سیمان

 

هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است تا ضمن فروش سیمان اخبار روز سیمان را نیز در اختیار شما علاقه مندان قرار دهد.

خلاصه خبر


          یک تولیدکننده سیمان با اعلام اینکه در شرایط فعلی قیمت سیمان از کارخانه تا بازار دو و نیم برابر شده است، گفت: مگر می شود سیمان از کارخانه 35 تا 40 هزار تومان خارج اما به دست مصرف کننده به بیش از 100 هزار تومان برسد.

        ابراهیم غلام زاده مدیرعامل شرکت سیمان لامرد افزود: قطعی برق عاملی شد تا تولید، کاهش قابل توجهی پیدا کند و حجم عرضه به بازار کاهش پیدا نماید. قطعی برق تلاطم بین تقاضا و عرضه سیمان را در بازار به وجود آورد اما نکته اینجاست آقایون به جای حل مشکل می گویند خریداران سیمان کمتر از 20 نفر هستند در حالی که بنده به عنوان یک واحد تولیدی با خریداران بسیاری رو به رو هستم. به صورت کلی خریداران در بازار سیمان بالای 50 هزار نفر هستند و صورت های مالی کارخانجات گواه این مطلب است که چرا به جای حل مسئله به موضوعات حاشیه ای می پردازید.

این تولیدکننده سیمان تصریح کرد: اوایل سال جاری سیمان با قیمت بالایی به دست مصرف کننده می رسید به نحوی که هر تن سیمان با محاسبه هزینه حمل 220 هزار تومان از کارخانه بیرون اما در نهایت به دست مشتری با قیمت 650 تا 700 هزار تومان میرسید.

تشریح خبر


یک تولیدکننده سیمان با اعلام اینکه در شرایط فعلی قیمت کارخانه از سیمان تا بازار دو و نیم برابر شده است، گفت: مگر می شود سیمان از کارخانه 35 تا 40 هزار تومان خارج اما به دست مصرف کننده به بیش از 100 هزار تومان برسد.

با پیگیری هلدینگ آسیا مواد شاهرود ابراهیم غلام زاده مدیرعامل شرکت سیمان لامرد با اشاره به اینک در دی ماه و بهمن ماه سال گذشته صنعت سیمان با قطعی گاز روبرو شده بود، اظهار داشت: در آن مقطع مشکلات برای کارخانجات به دلیل عدم ذخیره سازی مازوت حجم زیادی پیدا کرد به نحوی که برخی مجبور شدند تعمیرات واحدهای تولیدی را انجام و یا ظرفیت ها را کاهش دهند.

     وی با بیان اینکه مشکلات واحدهای تولیدی در بخش سیمان باعث شد تا در بهمن ماه سال گذشته در جلسه ای با حضور وزیر افزایش 100 تا 700 درصدی هزینه های تولید عنوان شود، گفت: در این جلسه وزیر با مشاهده مستندات تولیدکنندگان اعلام کرد که نگران کاهش ظرفیت تولید واحدهاست و باید تدبیر مناسبی در این رابطه اتخاذ شود به همین منظور گفت من مخالف قیمت های دستوری هستم و باید قیمت سیمان متناسب با حجم هزینه های تمام باشد.

      این تولیدکننده سیمان اضافه کرد: در آن مقطع با توجه به صحبت های وزیر یک انتظار افزایش قیمت ها در بازار سیمان به وجود آمد چرا که وزیر قول داده بود با توجه به هزینه های تولید تجدید نظرهای لازم را در مورد قیمت مصوب کارخانجات انجام دهد.

وی تصریح کرد: همین انتظار بازار از افزایش قیمت سیمان عاملی شد تا بخشی از مشتریان به خرید هیجانی سیمان اقدام کرده و نسبت به ذخیره سازی آن اقدام کنند. در آن مقطع رفتارهای هیجانی خریداران باعث شد تا تناسب بین تقاضا و عرضه سیمان در بازار از بین برود چرا که از یک طرف عرضه کارخانجات محدود اما تقاضا در بازار رشد قابل توجهی پیدا کرده بود.

      غلام زاده با بیان اینکه وعده وزیر در افزایش قیمت ها به اواخر فروردین ماه موکول شد، گفت: دولت در سال جدید افزایش 2 تا 3 برابر قیمت گاز را تصویب کرد و همین موضوع عاملی شد تا تقاضای کارخانجات سیمان برای افزایش قیمت ها مجدداً تکرار شود. نکته قابل توجه اینجاست از اوایل فروردین ماه تا پانزدهم فروردین ماه تولیدی در کارخانجات صورت نگرفت و همین امر خلع بازار را افزایش بیشتری داد.

      این تولیدکننده سیمان تصریح کرد: اوایل سال جاری سیمان با قیمت بالایی به دست مصرف کننده می رسید به نحوی که هر تن سیمان با محاسبه هزینه حمل 220 هزار تومان از کارخانه بیرون اما در نهایت به دست مشتری با قیمت 650 تا 700 هزار تومان می رسید.

     وی افزود: مشکلات واحدهای تولیدی در نهایت عاملی شد تا اواخر فروردین ماه افزایش قیمت ها برای کارخانجات اعمال شود و همین موضوع باعث شد تا در اردیبهشت و خرداد ماه بازار سیمان به ثبات برسد اما بعد از خرداد ماه راهکار عرضه سیمان در بورس به دلیل فروش منطقی قیمت و حذف واسطه ها عنوان شد و بسیاری از واحدهای تولیدی برای عرضه محصولات خود در بورس اقدام کردند اما متأسفانه در شرایطی که واحدهای تولیدی در تلاش برای عرضه محصولات خود در بورس کالا بودن مشکل اساسی تولیدکنندگان که همان قطعی برق است به وجود آمد.

      این تولیدکننده سیمان گفت: قطعی برق عاملی شد تا تولید کاهش قابل توجهی کند و حجم عرضه به بازار کاهش پیدا نماید. قطعی برق تلاطم بین تقاضا و عرضه سیمان را در بازار به وجود آورد اما نکته اینجاست آقایون به جای حل مشکل می گویند خریداران سیمان کمتر از 20 نفر هستند در حالی که بنده به عنوان یک واحد تولیدی با خریداران بسیاری روبرو هستند به صورت کلی خریداران در بازار سیمان بالای 50 هزار نفر هستند و صورت های مالی کارخانجات گواه این مطلب است که چرا به جای حل مسئله به موضوعات حاشیه ای می پردازید.

      غلام زاده تصریح کرد: امروز صنعت سیمان برای تولید نیازمند برق است اما آقایان به جای رفع موانع تولید موضوعات حاشیه ای را مطرح می کنند، بنده در واحد تولیدی خود امکان تولید روزانه 4 هزار تن سیمان را دارم اما امروز با توجه به مشکلات برق هزار تن تولید میکنم در شرایط فعلی قیمت کارخانه سیمان تا بازار دو و نیم برابر شده است و این سود بسیار بالا فقط عاید دلالان و واسطه گران می شود مگر می شود سیمان از کارخانه 35 تا 40 هزار تومان خارج اما به دست مصرف کننده به بیش از 100 هزار تومان برسد مسئولین باید پاسخ دهند که سود این دلال بازی عاید چه کسانی می شود!!!

برچسب ها : اخبار,اخبار سیمان,افزایش قیمت سیمان,خبر روز سیمان,خبر سیمان,سیمان چه خبر؟,سیمان خبر

……………… محصولات ما ………………

………………….. مقالات …………………..

در مورد سیمان چه می دانید؟

سیمان چیست؟      هلدینگ آسیا مواد شاهرود در زمینه فروش سیمان بر آن است که با مقالاتی ضمن فروش سیمان اطلاعاتی در رابطه با سیمان و مسائل مرتبط با…
نوشته قبلی
بحران تابستانی و زمستانی در سیمان
نوشتهٔ بعدی
تاکنون 1400 نفر از بورس کالا سیمان خریده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست